صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

گردهمایی طرح شبنم با حضور وارد کنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی و صوتی و تصویری

امتیاز کاربران به گردهمایی طرح شبنم با حضور وارد کنندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی و صوتی و تصویری
2.7 از 5 از مجموع 21 رای ثبت شده
امتیاز شما:
همایش طرح شبنم صبح یکشنبه 22/8/90 با حضور اعضاء اتحادیه های لوازم خانگی، صوتی وتصویری، لوازم فلزی(آشپزخانه)، انجمن صنفی لوازم خانگی، اعضاء مجمع عالی واردات کشور و همچنین جمع کثیری از واردکنندگان، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.

مدیر شبکه بازرسی و نظارت مردمی در همایش طرح شبنم ویژه واردکننده گان و عرضه کنندگان لوازم خانگی و صوتی و تصویری هدف طرح شبنم را حمایت از واردکنندگان قانونی و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و جعلی به بازار دانست .

ایشان اضافه نمودند بارکد دو بعدی طرح شبنم دارای شناسه کد یکتا بوده که قابل ردیابی و امکان تشخیص کالای  اصلی از جعلی و قاچاق می باشد .

نوری زاده گفت: لیست گروه کالاهایی که از ابتدای آبانماه الزامی شده است شامل: گوشی تلفن همراه و لوازم خانگی شامل : موتور یخچال و فریزر ، تلویزیون ، مایکروفر، دوربین، کولر گازی ، اتو، آبمیوه گیری سه کاره و پنج کاره ،جارو برقی ،لوازم صوتی و تصویری. رایانه و ملحقات آن شامل : انواع چاپگر ،انواع لپ تاپ،انواع مانیتور،انواع جوهر و تونر چاپگر

وی گفت : همچنین کالاهای مربوط به تجهیزات پزشکی شامل دستگاه های سنجش فشار خون ،دستگاه های گلوکومتر(سنجش قند خون)،نوارهای دستگاه سنجش قند خون ، انواع کاندوم، انواع سمعک و لوازم آرایشی و بهداشتی شامل انواع عطر و ادکلن ،خوشبو کننده و اسپری و رنگ مو در این طرح آمده است.

محمد جلال مشاور معاونت توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن دموی فرآیند پروژه، مراحل دریافت بارکد شبنم و ترخیص کالا را برای حضار ارائه دادند .

درستی رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری نیز در این همایش ضمن اعلام آمادگی کامل اتحادیه جهت انجام و پیاده سازی طرح شبنم، همکاری گمرک را از پیش نیازهای پیاده سازی این طرح دانست .

ایشان با اشاره به مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر الزام استفاده از بارکد طرح شبنم استفاده از این فناوری نوین را درحوزه مبارزه با جعل و قاچاق کالا ضروری دانست .

طحانپور رئیس اتحادیه لوازم خاگی با اشاره به هماهنگی دستگاههای ذیربط دولت جمهوری اسلامی و همکاری و تعامل مناسب اتحادیه ها و دستگاههای نظارتی در اجرای طرح ملی کدینگ کالاهای وارداتی ، این طرح را عاملی موثر در جلوگیری از عرضه کالاهای جعلی و قاچاق دانستند.

ایشان ضمن اشاره به انجام بازرسیهای نهادهای نظارتی پیرو ابلاغیه سازمان حمایت مبنی بر داشتن لیبل اصالت کالا (بارکد شبنم) برای واحدهای صنفی، دارای پروانه کسب را ضروری دانست .

و از نهادهای نظارتی درخواست نمود تا با اجرای این طرح با واحدهای صنفی بدون پروانه کسب برخورد نمایند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی کشور از تمامی واحدهای صنفی درخواست نمود کالای بدون بارکد دو بعدی طرح شبنم در واحدهای صنفی بفروش نرسد و داشتن لیبل اصالت کالا (بارکد شبنم) از الزامات فروش کالاهای اعلام شده دانست.

محمود اعلایی مدیر عامل شرکت خدمات  انفورماتیک راهبر و مجری طرح ملی شبنم در این همایش استفاده از فن آوری نوین همچون بارکد دوبعدی را موجب کاهش برخوردهای پلیسی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا دانست.

اعلایی گفت واردات کالای قاچاق و جعلی به کشور در کنار همه مضرات خود، بیشترین ضرر و زیان را به شرکتهای وارکننده قانونی کالا ، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالای اصیل وارد می کند.

ایشان ضمن اشاره به تجربیات کشورهای مختلف دنیا در پیاده سازی طرحهای مشابه طرح شبنم و افزایش فروش کالای اصیل در حوزه واردکنندگان و عرضه کنندگان که در بستر قاچاق کالا اتفاق می افتاده لیکن بعد از پیاده سازی این فناوری ،یکی از ذینفعان این طرح در کنار مصرف کنندگان ،شرکتهای واردکننده ،تولیدکننده و عرضه کننده کالای اصلی خواهند بود و می توانند به افزایش سود خود امیدوار باشند

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات