صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

طرح شبنم جایگزین نصب ایران کد بر روی قطعات خودرو می شود .

امتیاز کاربران به طرح شبنم جایگزین نصب ایران کد بر روی قطعات خودرو می شود .
3.6 از 5 از مجموع 18 رای ثبت شده
امتیاز شما:

به گزارش روابط عمومی پروژه شبنم به نقل از خبر خودرو ؛ مدیر نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از جایگزینی طرح شبنم به جای ایران کد بر قطعات خودرو خبرداد و گفت: در حال حاضر نصب ایران کد برروی محصولات اجباری نیست بلکه اخذ آن الزامی است و با آغاز طرح شبنم نصب ایران کد را برروی قطعات نخواهیم داشت.

بهادر کاظمی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: طرح شبنم بارکد دو بعدی و الکترونیکی است که برروی محصولات نصب می شود و در حال حاضر نیز نصب آن برروی قطعات خودرو در حال بررسی است و مقرر شده است که این قطعات شناسنامه دار شوند تا از این طریق مشخص شود چه شرکتی این قطعات را تولید کرده است.

وی افزود: مهمترین معضل در بحث قطعات خودرو فاقد شناسنامه بودن این قطعات است و به همین منظور این قطعات قابل رد گیری نیز نمی باشند و با اجرای طرح شبنم مشخص می شود این قطعه توسط کدام تولید کننده تولید و دارای چه ویژگی هایی است.

وی تصریح کرد: برخی قطعه سازان داخلی هستند که در سایر کشور ها شرکت های تولید قطعه دارند و این قطعات را با نام کشور مبدا ء به کشور وارد می کنند که این امر از نظر نصب ایران کد  نمی تواند برای محصول و قطعه مشکلی ایجاد کند بلکه مهم این است که قطعاتی که وارد  کشور می شود شناسنامه داشته باشد.

وی در پایان گفت: طرح شبنم هم اکنون مراحل پایانی خود را طی می کند ودر صورتیکه اجرایی شود از ورود محصولات و قطعات فاقد شناسنامه جلوگیری می شود و همچنین از سوء استفاده های برخی دلالان به منظور نصب ایران کد های تقلبی نیز جلوگیری می شود.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات