صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

طرح شبنم تأثیر مناسبی در آرامش بازار دارد

امتیاز کاربران به طرح شبنم تأثیر مناسبی در آرامش بازار دارد
3.6 از 5 از مجموع 18 رای ثبت شده
امتیاز شما:
به گزارش روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی به نقل از اقتصاد پنهان، محمد صادق مفتح قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم‌نامه الصاق کد رهگیری کالاهای وارداتی بر روی محصولات پزشکی و بهداشتی گفت: طرح کدینگ کالا یا شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی و اجرا شده و وزارت صنعت در بحث فنی و اجرایی به عنوان بازوی ستاد فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: طرح شبنم با همکاری وزارتخانه‌های مختلف، اتحادیه‌ها و اصناف اجرایی می‌شود، در فاز اول که از اول اردیبهشت سال جاری آغاز شده چهار گروه کالایی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و در آینده نزدیک تمام کالاها تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

مفتح افزود: اجرای طرح شبنم تا به حال تأثیر مناسبی در آرامش بازار داشته و شاهد استقرار کامل آن در سطح کشور هستیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با اجرای این طرح، میزان تلفن همراه کدینگ شده طی دو ماه گذشته سه برابر میزان واردات رسمی از گمرکات کشور بوده است.

وی اظهار داشت: امتیاز طرح شبنم در مقایسه با سایر روش‌ها، قابل‌تشخیص کردن کالاهای اصلی در سطح خرده فروشی است. ایران پنجمین کشور دنیا در استفاده از طرح بار کد دو بعدی است.

مفتح تصریح کرد: در این طرح مصرف‌کننده با استفاده از تلفن همراه می‌تواند کالای اصلی را تشخیص دهد، در طرح شبنم تاریخ مصرف، کشور سازنده و قیمت کالا به راحتی قابل رویت است و نگرانی از سوء استفاده عناصر سودجو کاهش می‌یابد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از امضای این تفاهم‌نامه به سرعت سایر بخش‌ها نیز وارد می‌شوند تا طرح شبنم در همه کالاها فراگیر شود.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات