صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 

اخبار شبنم

دریافت بارکد دوبعدی , اخبار شبنم , طرح شبنم تأثیر مناسبی در آرامش بازار دارد

 
    RSS2.0
چاپ   
طرح شبنم تأثیر مناسبی در آرامش بازار دارد

به گزارش روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی به نقل از اقتصاد پنهان، محمد صادق مفتح قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم‌نامه الصاق کد رهگیری کالاهای وارداتی بر روی محصولات پزشکی و بهداشتی گفت: طرح کدینگ کالا یا شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی و اجرا شده و وزارت صنعت در بحث فنی و اجرایی به عنوان بازوی ستاد فعالیت می‌کند.

وی اظهار داشت: طرح شبنم با همکاری وزارتخانه‌های مختلف، اتحادیه‌ها و اصناف اجرایی می‌شود، در فاز اول که از اول اردیبهشت سال جاری آغاز شده چهار گروه کالایی تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و در آینده نزدیک تمام کالاها تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

مفتح افزود: اجرای طرح شبنم تا به حال تأثیر مناسبی در آرامش بازار داشته و شاهد استقرار کامل آن در سطح کشور هستیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با اجرای این طرح، میزان تلفن همراه کدینگ شده طی دو ماه گذشته سه برابر میزان واردات رسمی از گمرکات کشور بوده است.

وی اظهار داشت: امتیاز طرح شبنم در مقایسه با سایر روش‌ها، قابل‌تشخیص کردن کالاهای اصلی در سطح خرده فروشی است. ایران پنجمین کشور دنیا در استفاده از طرح بار کد دو بعدی است.

مفتح تصریح کرد: در این طرح مصرف‌کننده با استفاده از تلفن همراه می‌تواند کالای اصلی را تشخیص دهد، در طرح شبنم تاریخ مصرف، کشور سازنده و قیمت کالا به راحتی قابل رویت است و نگرانی از سوء استفاده عناصر سودجو کاهش می‌یابد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از امضای این تفاهم‌نامه به سرعت سایر بخش‌ها نیز وارد می‌شوند تا طرح شبنم در همه کالاها فراگیر شود.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
مرکزتخصصی مشاوره وخدمات کسب وکار(کارآفرینی وتجارت الکترونیک)

پیام رسا ( سامانه پیشرفته پیامک ) پیام کوتاه SMS ، فکس ، تلفن گویا

سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند تجاری

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

طراحی لوگو
طراحی لوگو

   پيگيري درخواست خدمات
استخدام * Jobs.RESAco.ir * (جذب نیروی کار تمام وقت)

ثبت شرکت و تغییرات شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند