صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

طرح برخورد با 5 گروه کالای فاقد کد شبنم از اردیبهشت ماه

امتیاز کاربران به طرح برخورد با 5 گروه کالای فاقد کد شبنم از اردیبهشت ماه
2.7 از 5 از مجموع 25 رای ثبت شده
امتیاز شما:

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک راهبر گفت: اجرای فاز دوم طرح شبکه نظارت و بازرسی مردمی(شبنم) از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد . به این ترتیب با نصب بارکد دو بعدی روی پنج گروه کالایی امکان تشخیص کالای قاچاق از غیرقاچاق برای مردم فراهم شود.

اعلایی گفت : شبکه نظارت و بازرسی مردمی (طرح شبنم) در راستای سیاست‌های دولت برای مبارزه با قاچاق کالا طراحی و پیاده سازی شده است. این طرح در فاز نخست پنج گروه کالایی لوازم خانگی و صوتی و تصویری، موبایل و رایانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، مکمل‌های دارویی و غذایی، تجهیزات پزشکی و اسباب بازی را شامل می شود .

وی افزود : ساز و کار طرح به این شکل است که با نصب بارکد دوبعدی شبنم روی کالاهایی که از مجاری رسمی وارد شده‌اند به طور عملی کالای قاچاق را از غیر قاچاق قابل تشخیص می‌کند.

او با بیان اینکه بخشی از اجرای این طرح از ابتدای آبان ماه سال گذشته اجرایی شده است، گفت: از ابتدای اردیبهشت‌ماه گروه‌های کالایی دیگری به این طرح افزوده می‌شوند. وی در عین حال گفت که از ابتدای تیر ماه سال جاری نیز همه کالاهای وارداتی به کشور مشمول طرح شبنم قرار می‌گیرند.

اعلایی در توضیح کارآیی طرح شبنم به استخراج اطلاعات کامل کالاها در زمان ثبت سفارش اشاره و تاکید کرد: بنابراین کالاهایی که کدگذاری شده‌اند این امکان را دارند که خریدار تمام جزئیات کالا را در اختیار داشته باشد.

اعلایی خاطرنشان کرد: به طور مثال آمار رسمی واردات گوشی تلفن همراه در سال 89 ، 750 هزار عدد عنوان شده در حالی که میزان مصرف بیش از 20 میلیون گوشی بوده است که نشان دهنده فاصله معنادار واردات رسمی و قاچاق است.

اعلایی در خصوص کالاهای سطح بازار که فاقد کد رهگیری شبنم هستند نیز گفت: ممکن است واردکنندگان کالاهایی را در انبار خود داشته باشند که از قبل ثبت سفارش شده است که برای آنها برنامه ای پیش بینی شده که در آن بازرسان یک فرصت 20 روزه به فروشندگان می دهند تا از طریق اتحادیه موجودی کالای خود را کددار کنند تا در زمره کالای قاچاق نباشد. ، در غیر اینصورت بعد از تاریخ مذکور، هر کالایی که برچسب شبنم نداشته باشد، به عنوان کالای قاچاق در بازار محسوب شده و علاوه بر ضبط آن، متخلفان باید جریمه بپردازند.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات