صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

با اجرای طرح شبنم شاهد کاهش قاچاق کالا در کشور خواهیم بود

امتیاز کاربران به با اجرای طرح شبنم شاهد کاهش قاچاق کالا در کشور خواهیم بود
3.6 از 5 از مجموع 23 رای ثبت شده
امتیاز شما:

به گزارش روابط عمومی پروژه شبنم، سید محمود خلخالی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بارکد دو بعدی دارای ویژگی های خاصی از جمله قابلیت ذخیره کردن اطلاعات است که یکی از مطلوب ترین ابزارها برای کابران نهایی است.

خلخالی افزود: بارکد های دوبعدی علاوه بر اسکنرهای بارکد، با دوربین های تلفن همراه قابل خواندن بوده و البته نیاز است نرم افزار بارکد خوان از سامانه این طرح دانلود و نصب شده باشد.

و ی ادامه داد: ازویژگی های دیگر این بارکد ها قابلیت رمزدارکردن اطلاعات آن برای بالا بردن امنیت و محرمانه بودن آن است.

خلخالی گفت: درهمه نقاط دنیا کالای جعلی و قاچاق را به عنوان یک کالای غیرقابل اطمینان می شناسند که با سو استفاده از اعتبار تولید کنندگان اصلی و کاهش فروش آنان درآمد هایشان را کاهش داده و تولید داخلی را تهدید می کند.

وی اظهارداشت: دراین ارتباط وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی بخش تجارت، سعی در نا امن کردن شبکه توزیع کالا برای متخلفان داشته و برای مبارزه با توزیع کالای جعلی و قاچاق اقدام به ایجاد شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) کرده است.

خلخالی اضافه کرد: شبکه بازرسی و نظارت مردمی در حقیقت سامانه ای است که در آن همه مردم می توانند تنها با داشتن یک گوشی تلفن همراه دوربین دار و با استفاده از نرم افزار مربوط علاوه بر اطمینان از اصالت کالای خریداری شده و یاری دولت درشناسایی عوامل توزیع کالای قاچاق وجعلی ازمشوق های اعتباری نیز برخوردار شوند.

وی افزود: کاهش احتمال خرید کالای تقلبی، اطمینان نسبت به برخورداری کالا از کیفیت اعلام شده، امکان راستی آزمایی اصلی بودن کالا در هنگام خرید و دریافت اطلاعات مربوط به تولید این کالا برای کمک به تصمیم خرید از مزایای این طرح برای مردم است.

خلخالی با تاکید براینکه این طرح مزایایی نیز برای دولت دارد، ادامه داد: حمایت از تولید داخلی و وارد کنندگان قانونی کالا، جلوگیری از تولید و توزیع کالای قاچاق، ایجاد امکان نظارت بیشترو مدیریت کامل تر برعرضه و تقاضای کالاها تعدادی از مزایای این طرح برای دولت هستند.

وی گفت: تولید کنندگان و واردکنندگان با مراجعه به سامانه شبنم، برای هرمحصول خود بارکد دو بعدی دریافت می کنند و این بارکد برای هر قلم کالا شخصی سازی شده و می توانند آن را روی کالا نصب کنند.

خلخالی بیان کرد: نرم افزار شبنم رو ی پایگاه www.shabnam.ir در دسترس همگان قرار گرفته و هر فرد می تواند براحتی آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کند.

طرح شبنم ( شبکه بازرسی و نظارت مردمی ) از اول بهمن ماه امسال در سراسر کشور به اجرا در می َآید و در اجرای آن هر کالایی که در بازار فاقد بارکد رهگیری دو بعدی باشد، قاچاق محسوب شده و از سطح بازار جمع آوری می شود.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات