صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

اعلام آمادگی مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم

امتیاز کاربران به اعلام آمادگی مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم
3.6 از 5 از مجموع 23 رای ثبت شده
امتیاز شما:

محمد حسین برخوردار، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و رییس مجمع عالی واردات کشور در نشست خبری که به مناسبت اجرای طرح شنبم از ابتدای اردیبهشت سال جاری برگزار شده بود، یکی از نقاط قوت سامانه شبکه بازرسی و نظارت مردمی را از بین بردن نارضایتی وارد‌کنندگان از توزیع کالاهای جعلی و قاچاق در کشور دانست.

ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و تاثیرات زیانبار آن و همچنین حمایت از کار و سرمایه ایرانی، کالای قاچاق و جعلی را ضربه محکمی به صنعت و تولید و واردات قانونی کالا دانست .

برخوردار ضمن اشاره به راه‌اندازی این سامانه در کشور، به گستردگی شبکه توزیع و امکان نظارت فردی در مورد بازرسی کالاها پرداخت و ادامه داد که با معرفی کد رهگیری دوبعدی برای هر کالا تنها یک بارکد تعریف می‌شود و این امر شرایط را مهیا می‌کند تا مسیر ورود کالا به بازار به ‌راحتی رصد شود.

رییس مجمع عالی واردات کشور ادامه داد : کالاهای قاچاق تا به امروز زیان‌های مختلفی در اقتصاد ایران بر جای گذاشته‌اند ولی پس از اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی استفاده از اجناس بی‌کیفیت و قاچاق خارجی به صرفه نبوده و مصرف‌کنندگان با تغییر نگاه خود بی‌رونقی در بازار این کالاها را موجب شده‌اند و امروز با به کارگیری این سامانه می‌توان امیدوار بود که ورود و عرضه کالاهای قاچاق به کشور به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.

ایشان ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 200 شرکت بزرگ وارد کننده کشور عضو این مجمع می باشند، آمادگی کامل مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم را از ابتدای اردیبهشت ماه اعلام نمود .

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات