صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 

اخبار شبنم

دریافت بارکد دوبعدی , اخبار شبنم , اعلام آمادگی مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم

 
    RSS2.0
چاپ   
اعلام آمادگی مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم

محمد حسین برخوردار، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و رییس مجمع عالی واردات کشور در نشست خبری که به مناسبت اجرای طرح شنبم از ابتدای اردیبهشت سال جاری برگزار شده بود، یکی از نقاط قوت سامانه شبکه بازرسی و نظارت مردمی را از بین بردن نارضایتی وارد‌کنندگان از توزیع کالاهای جعلی و قاچاق در کشور دانست.

ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و تاثیرات زیانبار آن و همچنین حمایت از کار و سرمایه ایرانی، کالای قاچاق و جعلی را ضربه محکمی به صنعت و تولید و واردات قانونی کالا دانست .

برخوردار ضمن اشاره به راه‌اندازی این سامانه در کشور، به گستردگی شبکه توزیع و امکان نظارت فردی در مورد بازرسی کالاها پرداخت و ادامه داد که با معرفی کد رهگیری دوبعدی برای هر کالا تنها یک بارکد تعریف می‌شود و این امر شرایط را مهیا می‌کند تا مسیر ورود کالا به بازار به ‌راحتی رصد شود.

رییس مجمع عالی واردات کشور ادامه داد : کالاهای قاچاق تا به امروز زیان‌های مختلفی در اقتصاد ایران بر جای گذاشته‌اند ولی پس از اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی استفاده از اجناس بی‌کیفیت و قاچاق خارجی به صرفه نبوده و مصرف‌کنندگان با تغییر نگاه خود بی‌رونقی در بازار این کالاها را موجب شده‌اند و امروز با به کارگیری این سامانه می‌توان امیدوار بود که ورود و عرضه کالاهای قاچاق به کشور به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.

ایشان ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 200 شرکت بزرگ وارد کننده کشور عضو این مجمع می باشند، آمادگی کامل مجمع عالی واردات کشور جهت اجرای فاز دوم طرح شبنم را از ابتدای اردیبهشت ماه اعلام نمود .

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
مرکزتخصصی مشاوره وخدمات کسب وکار(کارآفرینی وتجارت الکترونیک)

پیام رسا ( سامانه پیشرفته پیامک ) پیام کوتاه SMS ، فکس ، تلفن گویا

سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند تجاری

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

طراحی لوگو
طراحی لوگو

   پيگيري درخواست خدمات
استخدام * Jobs.RESAco.ir * (جذب نیروی کار تمام وقت)

ثبت شرکت و تغییرات شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند