صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

از ابتدای بهمن ماه با کالاهای وارداتی فاقد بارکد رهگیری شبنم برخورد می شود .

امتیاز کاربران به از ابتدای بهمن ماه با کالاهای وارداتی فاقد بارکد رهگیری شبنم برخورد می شود .
2.7 از 5 از مجموع 26 رای ثبت شده
امتیاز شما:

"مهدی غضنفری "روز شنبه در همایش سراسری بررسی روند اجرای مصوبات اخیر دولت در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، افزود: این چهار نوع کالا شامل انواع لوازم خانگی و صوتی تصویری، موبایل و رایانه و ملحقات آن، تجهیزات پزشکی، گروه آرایشی و بهداشتی خواهد بود.

غضنفری عنوان کرد: از تاریخ اعلام شده در صورتی که هر قلم کالا از این چهار گروه فاقد کد دو بعدی شبنم باشد قاچاق در سطح عرضه محسوب می شود و با آن برخورد می گردد.

وی عنوان کرد: این کد دو بعدی به عنوان کد ماتریسی، 7 هزار کاراکتر اطلاعات کالاها را ضبط کرده و امکان کپی برداری از روی کد کالا وجود ندارد.

وی همچنین گفت: در زمان حاضر پنجاه کارگزار (بخش خصوصی) در 31 استان کد دو بعدی را ارایه می دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که تا کنون 70 شرکت تولیدی این کد دو بعدی را دریافت کرده اند، گفت: با 270 وارد کننده و 400 شرکت برای ارایه اطلاعات در حال مذاکره هستیم.

وی همچنین تصریح کرد: تا کنون 16 میلیون و 600 هزار کد دوبعدی شبنم (شبکه نظارت و بازرسی مردمی) برای یک هزار و 200 نوع کالا صادر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود همچنین گفت: تا کنون با کمک اصناف و مجامع صنفی 324 هزار مورد بازرسی در مورد قاچاق کالا انجام شده که منجر به کشف 510 میلیارد ریال کالای قاچاق از سال 84 تا نیمه سال 90 شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آیین نامه الزام وارکنندگان کالا به داشتن نمایندگی مجاز به تازگی با هدف حمایت از تولید داخلی و مصرف کنندگان تجدید نظر شده و قرار است به صورت مفصل خدمات بیشتری را ارایه کند.

غضنفری افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از تمام انبارها و سردخانه ها که 14 هزار و 500 واحد بودند آمار موجودی می گرفت که این اقدام به دلیل مصوبه قانونی و برای حفظ تعادل انجام می شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون نیز با هدف مراقبت از بازار در سطح عرضه و جلوگیری از قاچاق کالا این انبارها برای اطمینان از نبود کالای قاچاق در آنها مورد بازرسی قرار می گیرد.

وی در عین حال گفت: مصرف کنندگان نیز تا کنون 200 هزار استعلام برای صحت کالا از سازمان های مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شکل گیری 31 انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور گفت: انجمن های مردم نهاد به نمایندگی از مردم موارد اجحاف به مصرف کننده را گزارش می دهند.

وی درخواستی نیز از تشکل های وارداتی داشت و گفت: این تشکل ها باید در ارتباط با داشتن کد دو بعدی کالاهای وارداتی این تضمین را به ما بدهند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم شکل گیری پنجره واحد تجاری، گفت: در صورت ایجاد پنجره واحد تجاری با مشارکت دستگاه های ذیربط کار مردم سهل گشته و انگیزه های دیگر از برخی افراد گرفته می شود.

غضنفری افزود: از تمام دستگاه هایی که در امر مجوز واردات، ترخیص کالا و سایر فعالیت ها در این بخش نقش دارند درخواست می کنم تا به شکل گیری پنجره واحد کمک کنند.

وی در ادامه اشاره ای نیز به آمارهای جهانی داشت و گفت: موضوع قاچاق کالا بسیاری از نقاط جهان را نیز تحت تاثیر قرار داده به نحوی که براساس گزارش سازمان بین المللی کار هر یک میلیارد دلار قاچاق کالا صد هزار فرصت شغلی را از بین می برد.

غضنفری ادامه داد: براساس آماری دیگر افزود: نرخ کالاهای جعلی و غیرمجاز در حوزه لوازم آرایشی در فاصله بین سال های 2002 و 2004، 800 درصد رشد داشته است.

غضنفری افزود: همچنین طبق گزارش ائتلاف بین الملل ضد جعل در سال 2005 میلادی خسارات سالانه ناشی از کالاهای جعلی 500 میلیارد در سال برآورد شده است.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات