صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

اجرای طرح کدینگ در اصلاح ساختار اقتصادی و قیمت نقش اساسی را ایفا می‌کند

امتیاز کاربران به اجرای طرح کدینگ در اصلاح ساختار اقتصادی و قیمت نقش اساسی را ایفا می‌کند
4.7 از 5 از مجموع 19 رای ثبت شده
امتیاز شما:

به گزارش روابط عمومی شبکه بازرسی و نظارت مردمی به نقل از اقتصاد پنهان، ابویی در جلسه امضای یادداشت تفاهم مشترک بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هدف اصلی در اجرای طرح کدینگ را شفاف‌سازی گردش کالا در سطح عرضه عنوان کرد و افزود: اجرای طرح کدینگ و یا همان طرح شبنم در شفاف‌سازی گردش پول نیز موثر است.

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هدف مهم دیگر از اجرای این طرح را شناسنامه‌دار کردن کالاهایی که از گمرک کشور عبور می‌کنند، عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح ماموران نظارتی امکان رصد و رهگیری کالاهای وارداتی را از طریق کد الصاقی پیدا می‌کنند.

وی یکی دیگر از مزایای اجرای این طرح را اطلاع از چگونگی ورود کالا اعلام کرد و افزود: خروجی این طرح کمک به دولت برای جلوگیری از انحصار در واردات خواهد بود.

ابویی اطلاع‌یابی از مقدار مورد نیاز از کالاها، مدیریت ورود و مصرف و شناسایی مشکلات ورادات را از طریق اجرای طرح کدینگ ممکن دانست و گفت: بحث کدینگ، تنظیم بازار را در پی‌داشته و امکان آنکه میزان تولید داخلی تحت شعاع قرار نگیرد را به دولت و سیستم‌های نظارتی می‌دهد.

وی حمایت از سرمایه‌های داخلی را  با توجه به نامگذاری سال 91 از سوی رهبر معظم انقلاب را از دیگر مزایای اجرای طرح شبنم اعلام کرد و افزود: شناسایی سلامت و میزان کیفیت کالای وارداتی از دیگر مزایای طرح کدینگ به شمار می‌رود.

معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ثبت سفارش کالا بدون الصاق کد رهگیری را غیر ممکن اعلام کرد و افزود: به دنبال آن هستیم که تا پایان سال 91 کالایی را بدون کد رهگیری در سطح عرضه نداشته باشیم.

ابویی با اشاره به استقرار کارگزاران نصب کدینگ در تمام کشور گفت: کالاهای بدون بارکد  به عنوان کالای قاچاق محسوب شده و از سوی ماموران جمع‌آوری می‌شود.

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات