صفحه اصليتماس بامانقشه سايتنسخه موبایل
  
  
 
 
    RSS2.0
چاپ   

آغاز برخورد با کالاهای فاقد کد رهگیری شبنم از اردیبهشت ماه

امتیاز کاربران به آغاز برخورد با کالاهای فاقد کد رهگیری شبنم از اردیبهشت ماه
2.7 از 5 از مجموع 22 رای ثبت شده
امتیاز شما:

سردار ابویی معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در همایش طرح شبنم، ضمن اشاره به تصویب 9 ماهه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی و تاکید ریاست محترم جمهوری به اهمیت طرح کدینگ کالاهای وارداتی، پرداخته و خواستار عزم همه جانبه دستگاههای اجرایی و نظارتی کشور برای اجرای این طرح شدند .

ایشان ادامه دادند با اجرای طرح شبنم، کالاها را از سطح سفارش تا سطح عرضه رهگیری می نماییم و بر این اساس زمینه بروز تخلف برای متخلفین و قاچاقچیان به شدت کاهش خواهد یافت .

وی افزود : با این طرح مردم به راحتی می توانند از اصالت کالای خود مطمئن گردند و همچنین مشخص گردد کالا در کدام کشور تولید شده، از کدام گمرک وارد شده، تاریخ تولید و انقضاء محصول چیست و بالاخره به کاتالوگ الکترونیکی کالا دست یابند .

ایشان در ادامه با اشاره به عزم جدی دولت برای اجرای این طرح و ریشه کن کردن معضل قاچاق، از تمام دستگاههای اجرایی کشور من جمله شورای اصناف کشور، مجمع واردات کشور، اتحادیه ها، پلیس اماکن، نیروی انتظامی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا صحت در اجرا، مراعات با صنوف و جدیت در اجرای طرح را در اولویت کار خود قرار دهند .

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نمود از ابتدای اردیبهشت ماه کل کالاها و محصولات در گروههای لوازم خانگی و صوتی و تصویری، رایانه و ملحقات ، تلفن همراه، لوازم و تجهیزات پزشکی، داروها و مکملهای غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و اسباب بازی مشمول طرح کد رهگیری شبنم شده و بر این اساس ثبت سفارش کالاهای فاقد کد رهگیری شبنم ممنوع می باشد .   

ابویی ضمن اشاره به اجرای طرح شبنم از اول اردیبهشت ماه در سطح بازار، از مهلت 20 روزه کسبه و صنوف برای دریافت کد رهگیری شبنم خبر داد . بر این اساس از تاریخ 20/2/1391 کلیه کالاهای اعلام شده توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که فاقد کد رهگیری شبنم باشند قاچاق محسوب شده و بازرسان نهادهای اجرایی نسبت به ضبط و جمع آوری کالاها از سطح بازاتر اقدام خواهند نمود .

 نظرات
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات:
    RSS2.0
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور
ثبت برند

مرکز صدورگواهینامه های ایزو ISO9001:2008 و ...

ایران کد ( کد ملی کالا و خدمات ) و بارکد بین المللی GS1

رفع نقص ثبت علامت تجاری و رفع اخطار اداری ثبت علامت و نام تجاری
رفع نقص و اخطار اداری علامت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

ثبت شرکت

استعلام علامت تجاری
استعلام برند

   پيگيري درخواست خدمات